Vector logo

Системи контролю доступу на варті вашого бізнесу

Система контролю та управління доступом (СКУД) – надійний та ефективний спосіб захистити від несанкціонованого проникнення на режимний об`єкт, а також контролювати ефективність використання робочого часу працівниками підприємства та вести його облік. Монтаж сучасної СКУД  дозволить фіксувати час приходу/догляду працівників на/з роботи, уникати раптового вторгнення на об`єкт небажаних гостей, розблокувати аварійні виходи при надзвичайних пригодах, запобігати крадіжкам ТМЦ, при цьому одночасно забезпечуючи вільне переміщення осіб, які мають право доступу на територію підприємства. Встановлення системи контролю доступу також є надійним захистом інтелектуальної власності фірми.

компоненти встановлення системи контролю доступу

Система контролю та забезпечення доступу складається з компонентів, що підбираються фахівцями індивідуально під кожен конкретний проект, залежно від майбутніх завдань клієнта.  Ціна СКУД залежить від конфігурації та комплектації системи, куди можуть входити:

  1. Ідентифікатор (перепустка) — пластикова міні-карта або брелок, що складається з мікросхеми, де міститься інформація, що дозволяє ідентифікувати особу власника. У сучасних системах як основні або додаткові ідентифікатори можуть використовуватися: код, сітківка ока, відбиток пальців, голос.
  2. Зчитувач — електронне обладнання, що дозволяє зчитувати дані ідентифікатора/ів і передавати на виконавчий пристрій (контролер). Зчитувачі підбираються згідно з технічним завданням і можуть працювати як з пропусками, так і з біометричними даними. Для простих систем підбираються автономні зчитувачі – у них вже інтегрований контролер.
  3. Контролер – «серце» системи СКУД. На базі лічених даних відбувається звірка з базою і видається рішення про допуск або його відмову на точці проходу.
  4. Турнікети, механічні або електромагнітні замки.
  5. Програмне забезпечення (ПЗ) – об`єднані в одну мережу контролери з центральним сервером для організації контролю, моніторингу та складання звітів відповідальними особами із застосуванням допоміжних модулів «обліку робочого часу» та фото-верифікації.
  6. Допоміжне обладнання для виконання різноманітних завдань: броньовані двері, доводчики, кнопка аварійного розблокування, блоки живлення, клавіатури  і т.д.

Види СКД

Розрізняють 2 види СКУД:

  1. Мережні системи – Контролер підключається до сервера або ПК, роботу якого контролює відповідальний оператор у режимі онлайн. Монтаж такого обладнання вирішує завдання, пов`язані з фіксацією робочого часу, підрахунком відвідувачів, обмеженням входу до певної локації, порушенням трудової дисципліни та створенням звітів. Елементи мережної системи можуть поєднуватися з відеоспостереженням, охоронною та пожежною сигналізацією.
  2. Автономні системи – контролери не вимагають підключення до мережі, а всі дані знаходяться всередині пристрою. Вони виконують базові завдання безпеки, не потребують регулярного ТО та відрізняються низькою вартістю.

Встановлення/монтаж систем контролю доступу

Виробники не рекомендують виконувати монтаж обладнання та встановлювати ПЗ самостійно без належного досвіду та кваліфікації. Краще замовляти у спеціалістів. При монтажі дотримуються вимог правил ВІД та ПБ, а інтеграція пристроїв із програмним продуктом потребує точного налаштування системи контролю доступу.

Для оформлення замовлення на поставку компонентів СКД ви можете відвідати наші інтернет-магазини Hikvision та Dahua, а також замовити розробку індивідуального проекту для цього, зв`яжіться з нашим менеджером.